Niklowanie Śląsk

niklowanie śląsk

niklowanie śląsk

Nikiel odznacza się pięknym srebrzystym połyskiem, jest metalem bardzo twardym i kowalnym. Posiada właściwości ferromagnetyczne, dobrze przewodzi ciepło i elektryczność. Pokrycia niklowe stosowane są zarówno jako pokrycia ochronne, jak też i dekoracyjne. Nikiel posiada zdolność wytwarzania na swojej powierzchni cienkiej, niewidocznej gołym okiem warstwy ochronnej tzw. pasywacji powierzchni, która czyni go odpornym na działanie szeregu czynników chemicznych zawartych w atmosferze. Galwaniczne powłoki mają szerokie zastosowanie ochronne na wyrobach ze stali, miedzi i jej stopów, stopów cynku, aluminium i jego stopów. Na powierzchni żelaza, nikiel tworzy powlokę katodową, która musi być dostatecznie szczelna, aby chronić żelazo przed korozją. Dlatego tak ważne jest precyzyjne wykonanie procesu niklowania, które gwarantuje nasza firma Obex w Tarnowskich Górach - Śląsk.


Galwaniczne powłoki niklowe ogólnie podzielić możemy na:

Dekoracyjno-ochronne, powłoki te charakteryzują się grubością 5 – 40 µm. Stosowane są do metalowych części samochodów, motocykli i rowerów, artykułów gospodarstwa domowego oraz narzędzi.

Techniczne ochronne, o znacznie większej grubości, przekraczającej często 75 µm. Wykorzystywane są w wielu obszarach przemysłu, takich jak: samochodowy, chemiczny, naftowy, maszyn górniczych, urządzeń okrętowych, tekstylnych, papierniczych, spożywczych a nawet jądrowych.