Realizacje

Jako firma specjalizująca się w galwanizacji przemysłowej oraz spawalnictwie na przestrzeni ostatnich 9 lat wykonaliśmy PONAD 4500 pakietów zleceń.

Dzięki otwartości na potrzeby klienta wykonaliśmy już zlecenia dla wielu branż w tym:
• Przemysł maszynowy
• Energetyka
• Wojsko
• Górnictwo
• Budownictwo
• Konstrukcje stalowe
• Automatyka i robotyzacja przemysłowa
• Oświetlenie przemysłowe
• Produkcja statków powietrznych i kosmicznych
• Produkcja przyrządów do pomiaru i kontroli prądu
• Produkcja maszyn dla przemysłu włókienniczego, odzieżowego i skórzanego
• Reklama
• Przemysł samochodowy
• Przemysł elektroniczny
• Place zabaw
• Obróbka skrawaniem
• Rolnictwo
• Branża grzewcza (ogrzewanie)
Oraz wiele innych.

Dzięki wysokiej jakości naszych usług zarówno spawalniczych jak i galwanicznych zdobywamy stale nowych klientów nie tylko z miast aglomeracji Śląskiej ale również innych Polskich miast takich jak: Łódź, Poznań, Gdynia, Gdańsk, Głuchołazy, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Kraków, Ostrowiec Świętokrzyski czy Ostrów Wielkopolski.

Na dzień dzisiejszy wykonaliśmy ponad 10 km spawu i obrobiliśmy prawie 400 ton materiału.
Spawamy nie tylko blachy ale również osłony wentylacyjne, kołnierze, stożki, trójniki, części rurociągów takie jak kolana czy rury, zbiorniki, podesty, prostki i ostrogi.
Poza spawaniem dokonujemy również obróbki mechanicznej takiej jak walcowanie blach czy wypalanie ploterem plazmowym.

Dzięki klientom nasze powłoki zwiedziły już wszystkie kontynenty.
Od początku istnienia firmy pokryliśmy ponad 16 000 000 sztuk i 3 604, 8 ton elementów ! W samym roku 2019 poddaliśmy galwanizacji ponad 2 000 000 sztuk i 450 ton materiału z czego 110 ton elementów w naszych SZEŚCIOMETROWYCH wannach.

Oferujemy usługi pierwszorzędnej jakości w tym szeroki wachlarz powłok galwanicznych, z których można wybrać:
1. Cynkowanie - Powłoki powstałe w wyniku tego procesuwykazują najlepsze właściwości ochronne na żelazie i stali pod względem zarówno grubości jak i kosztu osadzania. Stopień ochrony wzrasta wraz z grubością powłoki galwanicznej.Proces ten zapewnia gładką i jednolitą strukturę cynkowanego materiału. To z kolei pozwala na pokrycie go lakierem lub farbą i otrzymanie atrakcyjnego efektu. Po odpowiednim przygotowaniu powierzchni można osiągnąć połysk powłoki cynkowej porównywalny do powłoki chromu.

Cynk osadzamy głównie na: blachach, uchwytach, łącznikach, sworzniach, narożach, ceownikach, teownikach, prostkach, pinach, taśmach, drutach oraz drobnicy. 2. Cynowanie- Cyna jest rzadko występującym, miękkim metalem, który nie ulega korozji w wilgotnym powietrzu. Nakładana w naszych kwaśnych kąpielach galwanicznych, zapewnia srebrzystobiałe powłoki o doskonałej lutowności i przewodnictwie.Ze względu na niską twardość metalu nie jest to powłoka dekoracyjna, a nakładanie jej na elementy mosiężne skutkuje dyfuzją cynku do powłoki i jej ciemnieniem. Tą wadę udało się nam wyeliminować – stosujemy bardzo cienkie podpowłoki niklowe. Cynę osadza się na stali, miedzi oraz mosiądzu. Na mosiądzu wymagane jest zastosowanie dodatkowej podwarstwy (w naszej firmie stosujemy nikiel o grubości 2 µm)

3. Chromianowanie- Powłoki chromianowe stanowią grupę powłok konwersyjnych. Warstwy te wytwarzane są w wyniku chemicznej reakcji chromianowanego metalu ze związkami chemicznymi roztworu do chromianowania z wykorzystaniem soli praktycznie nierozpuszczalnej w ośrodku w którym zachodzi reakcja. Proces ten można podzielić na: Chromianowanie aluminium oraz chromianowanie miedzi i mosiądzu.

4. Fosforanowanie - Proces sztucznie wywołanej i kontrolowanej korozji, w wyniku której na powierzchni metalu tworzy się powłoka ściśle związana z metalem, nierozpuszczalna w wodzie o właściwościach izolatora elektrycznego. Jest to powłoka konwersyjna, która w odróżnieniu od powłoki galwanicznej, jest warstwą wytworzoną na powierzchni metalu, w której skład wchodzą związki metalu. Wyróżniamy 2 rodzaje tego procesu: Fosforanowanie CYNKOWE oraz Fosforanowanie MANGANOWE. Powłoki fosforanowe wytwarzane są na powierzchniach stali, żeliwa, cynku i aluminium.

5. Niklowanie - Nikiel galwaniczny tworzy jasno-srebrne powłoki, które cechuje bardzo wysoka przyczepność do podłoża i twardość, pokrywanie wyrobów metalowych warstwą niklu.Elektrochemiczne niklowanie jest jednym z najbardziej wszechstronnych procesów wykończenia powierzchni i wykonuje się je w celach antykorozyjnych, dekoracyjnych a także technologicznych jako podłoże dla innych powłok galwanicznych. Można tu wyróżnić zarówno nikiel matowy, jak i błyszczący. Najlepsze wyniki antykorozyjne otrzymujemy przez połączenie obu typów powłoki. Nikiel osadza się głównie na stali, miedzi oraz mosiądzu.

powłoki galwaniczne obróbka metali - zakład produkcyjny