Obróbka skrawaniem, cięcie, frezowanie i toczenie metali Śląsk

ciecie metali śląsk

frezowanie metali śląsk

spawanie elementów metalowych śląsk

Wieloletnia współpraca z firmami produkcyjnymi na płaszczyźnie wszelkiej obróbki elementów metalowych oraz pokrywanie ich powłokami galwanicznymi. Posiadamy specjalne laboratorium do sprawdzania jakości powłok. Posiadamy frezarki, szlifierki i wiertarki stołowe, plazmę do cięcia blach, sekcje spawalniczą metali i aluminium. Urządzenia są wysokiej jakości oraz posiadają szereg możliwości ustawień. Głównie wykonujemy stożki, kolana segmentowe, konstrukcje stalowe oraz silosy.

Technika frezowania współbieżna i przeciwbieżna opiera się na kierunki poruszania się ostrzy do frezowanego materiału wykorzystuje się do kształtowania płaszczyzn i rowków. Obróbka skrawaniem to głównie frezowanie i toczenie metalu w celu uzyskania odpowiedniej powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej elementu o kształcie bryły obrotowej.
Toczenie polega w głównej mierze na oddzieleniu poszczególnych warstw za pomocą noża. Formy jakie się uzyskuje to kulista, walcowata i stożkowa. Toczenie poprzeczne, obwiedniowe, wzdłużne i stożkowe służą do skrawania odpowiedniego kształtu. Wiercenie i rozwiercanie w celu wykonania, bądź powiększenia otworów. Zakład ślusarski działa od kilku lat i stale zwiększamy swoją produkcje.
Przemysłowe wyroby przedmiotów z metalu techniką metaloplastyki. Ślusarstwo artystyczne to technika kształtowania metalu za pomocą kucia, wyginania, zwijania, prostowania, cięcia, wytłaczania, wyklepywania, wiercenia, piłowania oraz łączenia za pomocą specjalnych narzędzi do obróbki metali.

Usługi:
- walcowanie i gięcie blach,
- zwijanie blach,
- zwijanie stożków,
- cięcie i wypalanie,
- frezowanie i toczenie,
- szlifowanie,
- spawanie,
- toczenie elementów,
- kowalstwo artystyczne,
- metaloplastyka.

Wykonujemy konstrukcje stalowe:
- produkcja zbiorników stalowych,
- silosy dla rolnictwa i przemysłu,
- kanały wentylacyjne,
- zbiorniki na ciecze,
- zbiorniki retencyjne do wody pitnej,
- zbiorniki na chemikalia,
- zbiorniki do wody deszczowej,
- zbiorniki na wodę do celów ppoż.,
- rurociągi,
- mieszalniki,
- konstrukcje wsporne, wsporniki,
- podesty, zsypy,
- barierki,
- kontenery.

Realizujemy zlecenia dla przedsiębiorstw oraz przemysłu głównie na Śląsku i Małopolsce. Wykonujemy tylko większe zlecenia.